ASE CATALÀ
CONCURSOS DE LA RAC:
CONCURSOS MORFOLÒGICS I RESULTATS
         
         
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 REGLAMENT DELS CONCURSOS

OBJECTIUS:

  • Contribuir al foment, conservació i millora de la Raça Asinina Catalana.
  • Contribuir, així mateix, a l'expansió i prestigi de la raça.
  • Facilitar als criadors una millor elecció i selecció dels seus reproductors.
  • Impulsar la comercialització dels animals d'aquesta raça.

PARTICIPACIÓ:

  • Poden participar-hi tots aquells exemplars de pura raça inscrits en el Llibre Genealògic de la RAC. Per acreditar-ho hauran de presentar la documentació adient.

ORGANITZACIÓ:

  • Poden organitzar concursos les entitats públiques o privades, persona física o jurídica tant nacional com estrangers, amb l'obligació de sol.licitar-ho a l'AFRAC per la seva autorització, sense prejudici de les competències del DAR.

JURAT QUALIFICADOR:

  • Les fitxes de qualificació són les establertes per l'AFRAC. Així mateix, el Jurat Qualificador estarà format per 1, 2 ó 3 jutjes proposats per l'AFRAC.

SECCIONS:

  • SECCIÓ PRIMERA: pollines fins a un any d'edat
  • SECCIÓ SEGONA: pollins fins a un any d'edat
  • SECCIÓ TERCERA: pollines entre un i dos anys d'edat
  • SECCIÓ QUARTA: pollins entre un i dos anys d'edat
  • SECCIÓ QUINTA: pollines entre dos i tres anys d'edat
  • SECCIÓ SISENA: pollins entre dos i tres anys d'edat
  • SECCIÓ SETENA: someres de més de tres anys d'edat (adults)
  • SECCIÓ OCTAVA: guarans de més de tres anys d'edat (adults)
  • SECCIÓ ESPECIAL: "cobles" de més de tres exemplars adults

PREMIS:

  • Els premis en metàlic, a més de les escarapel.les acreditatives i trofeus, seran acordats per l'AFRAC per a cada concurs.
 RESULTATS D'ANYS ANTERIORS
2010
2008 2007 2006    

 FIRA DE PRIMAVERA DE CAMPLLONG - 27 d'abril de 2019

JURAT QUALIFICADOR: Jordi Jordana

SECCIÓ
ORDRE
NOM
PROPIETARI
 
1º Classificat:
LA MOCIÓ Josep Solà (Santa Susanna - Barcelona)
PRIMERA
2º Classificat:
TINGUTÀ Lluís Vila (Les Presses - Girona)
 
3º Classificat:
DANA Yeguada Can Boada (Banyoles - Girona)
 
 
   
 
1º Classificat:
ADIVÍ Lluís Vila (Les Presses - Girona)
SEGONA
2º Classificat:
MAIG II Xavier Barceló (Rupit - Barcelona)
 
3º Classificat:
TROY Yeguada Can Boada (Banyoles - Girona)
 
 
   
 
1º Classificat:
BOIRA T Xavier Barceló (Rupit - Barcelona)
TERCERA
2º Classificat:
SEIXANTA-SIS Lluís Vila (Les Presses - Girona)
 
3º Classificat:
SOLFA Lluís Vila (Les Presses - Girona)
 
 
   
 
1º Classificat:
BASALT Lluís Vila (Les Presses - Girona)
QUARTA
2º Classificat:
ROMANÍ Xavier Barceló (Rupit - Barcelona)
 
3º Classificat:
VOLCÀ Lluís Vila (Les Presses - Girona)
 
 
   
 
1º Classificat:
PRUNA R Xavier Barceló (Rupit - Barcelona)
QUINTA
2º Classificat:
MADUIXA II Xavier Barceló (Rupit - Barcelona)
 
3º Classificat:
BAIXA Lluís Vila (Les Presses - Girona)
 
 
   
 
1º Classificat:
VERN Xavier Barceló (Rupit - Barcelona)
SISENA
2º Classificat:
MICKEY Xavier Barceló (Rupit - Barcelona)
 
3º Classificat:
PICA Lluís Vila (Les Presses - Girona)
 
 
   
 
1º Classificat:
PANDERETA Xavier Barceló (Rupit - Barcelona)
SETENA
2º Classificat:
PINYA II Yeguada Can Boada (Banyoles - Girona)
 
3º Classificat:
MULATA Lluís Vila (Les Presses - Girona)
 
 
   
 
1º Classificat:
RUC-VALENT Antoni Valentí (Bàscara - Girona)
OCTAVA
2º Classificat:
TREVINELL Josep Jutglà (Surp - Lleida)
 
3º Classificat:
FUM BLANC Lluís Vila (Les Presses - Girona)

 

 FIRA DE SANT MARTIRIÀ DE BANYOLES - 16 de novembre de 2019

JURAT QUALIFICADOR: Jordi Jordana

SECCIÓ
ORDRE
NOM
PROPIETARI
 
1º Classificat:
FAIXINA Joan Teixidor (Montagut - Girona)
PRIMERA
2º Classificat:
PRUNA IV Xavier Barceló (Rupit - Barcelona)
 
3º Classificat:
PATARRA Yeguada Can Boada (Banyoles - Girona)
 
 
   
 
1º Classificat:
LLAMP V Josep Jutglà (Surp - Lleida)
SEGONA
2º Classificat:
CHAMPION Xavier Barceló (Rupit - Barcelona)
 
3º Classificat:
TROY II Yeguada Can Boada (Banyoles - Girona)
 
 
   
 
1º Classificat:
TINGUTA Lluís Vila (Les Presses - Girona)
TERCERA
2º Classificat:
------- -------
 
3º Classificat:
------- -------
 
 
   
 
1º Classificat:
NOBLE II Yeguada Can Boada (Banyoles - Girona)
QUARTA
2º Classificat:
ADIVI Lluís Vila (Les Presses - Girona)
 
3º Classificat:
XIU Yeguada Can Boada (Banyoles - Girona)
 
 
   
 
1º Classificat:
PRUNA Xavier Barceló (Rupit - Barcelona)
QUINTA
2º Classificat:
SOBIRANA Yeguada Can Boada (Banyoles - Girona)
 
3º Classificat:
ALTA Lluís Vila (Les Presses - Girona)
 
 
   
 
1º Classificat:
PICA Lluís Vila (Les Presses - Girona)
SISENA
2º Classificat:
PELUT Yeguada Can Boada (Banyoles - Girona)
 
3º Classificat:
ROMANI-A Xavier Barceló (Rupit - Barcelona)
 
 
   
 
1º Classificat:
TEMPESTA Xavier Barceló (Rupit - Barcelona)
SETENA
2º Classificat:
MADUIXA II Xavier Barceló (Rupit - Barcelona)
 
3º Classificat:
PERDUDA II Joan Teixidor (Montagut - Girona)
 
 
   
 
1º Classificat:
FUM BLANC Lluís Vila (Les Presses - Girona)
OCTAVA
2º Classificat:
AGOST Yeguada Can Boada (Banyoles - Girona)
 
3º Classificat:
ARS Joan Teixidor (Montagut - Girona)

 

Inici pàgina
Pàgina inicial Fires

 

 
     
 
Darrera actualització: novembre 2019