ASE CATALÀ
CONCURSOS DE LA RAC:
CONCURSOS MORFOLÒGICS I RESULTATS
         
         
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 REGLAMENT DELS CONCURSOS

OBJECTIUS:

  • Contribuir al foment, conservació i millora de la Raça Asinina Catalana.
  • Contribuir, així mateix, a l'expansió i prestigi de la raça.
  • Facilitar als criadors una millor elecció i selecció dels seus reproductors.
  • Impulsar la comercialització dels animals d'aquesta raça.

PARTICIPACIÓ:

  • Poden participar-hi tots aquells exemplars de pura raça inscrits en el Llibre Genealògic de la RAC. Per acreditar-ho hauran de presentar la documentació adient.

ORGANITZACIÓ:

  • Poden organitzar concursos les entitats públiques o privades, persona física o jurídica tant nacional com estrangers, amb l'obligació de sol.licitar-ho a l'AFRAC per la seva autorització, sense prejudici de les competències del DAR.

JURAT QUALIFICADOR:

  • Les fitxes de qualificació són les establertes per l'AFRAC. Així mateix, el Jurat Qualificador estarà format per 1, 2 ó 3 jutjes proposats per l'AFRAC.

SECCIONS:

  • SECCIÓ PRIMERA: pollines fins a un any d'edat
  • SECCIÓ SEGONA: pollins fins a un any d'edat
  • SECCIÓ TERCERA: pollines entre un i dos anys d'edat
  • SECCIÓ QUARTA: pollins entre un i dos anys d'edat
  • SECCIÓ QUINTA: pollines entre dos i tres anys d'edat
  • SECCIÓ SISENA: pollins entre dos i tres anys d'edat
  • SECCIÓ SETENA: someres de més de tres anys d'edat (adults)
  • SECCIÓ OCTAVA: guarans de més de tres anys d'edat (adults)
  • SECCIÓ ESPECIAL: "cobles" de més de tres exemplars adults

PREMIS:

  • Els premis en metàlic, a més de les escarapel.les acreditatives i trofeus, seran acordats per l'AFRAC per a cada concurs.
 RESULTATS D'ANYS ANTERIORS
2014
2012 2011 2010 2009 2008
2007 2006      

 

 FIRA DE SANT MARTIRIÀ DE BANYOLES - 18 de novembre de 2023

JURAT QUALIFICADOR: Jordi Jordana

SECCIÓ
ORDRE
NOM
PROPIETARI
 
1º Classificat:
TRAPELLA II Xavier Barceló (Rupit - Barcelona)
PRIMERA
2º Classificat:
TREMENTINAIRA Espai Guarà (Les Presses - Girona)
 
3º Classificat:
MERLA II Yeguada Can Boada (Banyoles - Girona)
 
 
   
 
1º Classificat:
DRAC Xavier Barceló (Rupit - Barcelona)
SEGONA
2º Classificat:
SACALM Espai Guarà (Les Presses - Girona)
 
3º Classificat:
BUROT Espai Guarà (Les Presses - Girona)
 
 
   
 
1º Classificat:
TIANA II Yeguada Can Boada (Banyoles - Girona)
TERCERA
2º Classificat:
LOLA IV Xavier Barceló (Rupit - Barcelona)
 
3º Classificat:
MITJA LLUNA Xavier Barceló (Rupit - Barcelona)
 
 
   
 
1º Classificat:
VERTICAL Espai Guarà (Les Presses - Girona)
QUARTA
2º Classificat:
TROL Yeguada Can Boada (Banyoles - Girona)
 
3º Classificat:
LLOS Yeguada Can Boada (Banyoles - Girona)
 
 
   
 
1º Classificat:
FLAMA Yeguada Can Boada (Banyoles - Girona)
QUINTA
2º Classificat:
CRISPETA Xavier Barceló (Rupit - Barcelona)
 
3º Classificat:
PRIMAVERA IV Lluís Vila (Les Presses - Girona)
 
 
   
 
1º Classificat:
SEBASTIA Xavier Barceló (Rupit - Barcelona)
SISENA
2º Classificat:
------- -------
 
3º Classificat:
------- -------
 
 
   
 
1º Classificat:
CORBATA Lluís Vila (Les Presses - Girona)
SETENA
2º Classificat:
PRIMAVERA II Xavier Barceló (Rupit - Barcelona)
 
3º Classificat:
PINYA II Yeguada Can Boada (Banyoles - Girona)
 
 
   
 
1º Classificat:
MIG Espai Guarà (Les Presses - Girona)
OCTAVA
2º Classificat:
AGOST Yeguada Can Boada (Banyoles - Girona)
 
3º Classificat:
AURIN II DE CAL QUIM Club Hípic Equus Bàscara (Bàscara - Girona)

 

Inici pàgina
Pàgina inicial Fires

 

 
     
 
Darrera actualització: novembre 2023